היי,

אני מזמין אתכם לעבוד איתי על פריצת דרך - 

אישית ומקצועית.

אני בן 37, נשוי, גר בת"א ליד הים, ורוכב על אופניים לעבודה. 

אני עובד בקליניקה כפסיכולוג קליני ומאמן אישי, ומשלב בין הגישות. אני כותב בלוג מקצועי בנושא פסיכואנליזה שבו אני מפרש הוגים גדולים במילותיי, וגם מנסח רעיונות משלי. בשנים האחרונות אני שותף לפרוייקט חברתי פסיכואנליטי שאני מאוד גאה בו, במסגרתו אני מארגן מפגשים קהילתיים של שיתוף בחלומות במטרה לגשת ללא מודע החברתי. פה ושם יצא לי להרצות ולכתוב מאמרים, על חלימה ועל אימון.

תמיד הייתי בנאדם אנליטי מאוד וזה מה שמשך אותי לניתוח מידע, לניהול, ואז לקואצ'ינג. החשיבה שלי תמיד נוטה למפות, לנתח, לתכנן, לגשר על פערים, למצוא מדדים, לנתח גורמים, ולשפר. למשל, אחת החוויות המספקות בעברי כמנהל מוצר תוכנה, היא כתיבת מסמכי אפיון של מערכות מידע מורכבות. גם היום אחת השאלות שהכי מעסיקות אותי היא כיצד ללמד מכונה חשיבה דיאלקטית.

מנגד, תמיד נדהמתי מהאיזורים הלא רציונאליים של החשיבה ושל המציאות. כיצד מערכות יחסים, אהבה, אמון, קנאה, וזעם מעוותים את החשיבה. כיצד המציאות מתהווה באינטראקציה עם המבט המתבונן. כולי מצטמרר כשאני חווה אפקטים כאלו כמטפל. ברגעים אלו האינטואיציות שלי מאפשרות לי לזהות פלונתר רגשי שהסב המון סבל לאדם אחר, ולהתיר אותו. אני ממשיך ללמוד ולשכלל את היכולת שלי לשים את האינטלקט המסודר בצד ולסמוך על ניסיון קליני ואינטואיציות עמוקות יותר. 

אולי הדבר הכי חשוב שאני יכול להגיד על עצמי , זה שאני מחובר לגמרי למה שאני עושה.

אודותיי

 

חיים מהירים

אולי זה דור הY, אולי זה עולם שבו תהליכים מתקצרים. אנשים מחפשים תוצאות ואיכות בבת אחת. גם לשפר את חיי וגם להרגיש אמיתי. גם להתרגש וגם להרגיש. מי שפונה אלי מחפש שילוב בין הגישה התוצאתית של אימון אישי, לבין האינטואיציות והעומק הפסיכולוגיים. הגמישות שלי בעבודה בין שני הפורמטים מאפשרת לי לבנות את המסגרת האפקטיבית ביותר ליכולות הרגשיות והארגוניות של מי שאני עובד איתו.

הצלחה בקריירה דשדוש בזוגיות, או להיפך

הצלחה אסימטרית יכולה לתת השראה לגרור את היכולות הגבוהות מתחום אחד לתחום אחר, וגם להעלות שאלות האם השקעה בתחום אחד מוצלח מגנה מפני תסכול בתחום אחר. בצד האימון אנחנו חותרים להרמוניה, בה הצרכים העיקריים נענים בתחומים העיקריים של החיים. בצד של הטיפול אנחנו חושפים את התסכולים והנקודות הרגישות שצריך לגעת בהן כדי לגדול. הסנכרון בבשלות ובשגשוג של צדדים שונים בתפקוד ובאישיות מביא איתו נחת. 

חופשת לידה / בין עבודות / שחיקה / פרישה

יש רגעים בהם אדם מרים פריסקופ. שאלות אסטרטגיות עולות, לא מתוך לחץ, אלא מתוך היעלמותה של שגרה. במצב זה יש מקום לשאול לאן הולכים, מה אני מאחל לעצמי, בנסיבות הכי טובות לאן הדרך הזו יכולה להוביל. מדובר בתהליך של בניית חזון ואסטרטגיה להגיע אליו. אני מדגיש בתהליך הזה את הניסוח של הצרכים והערכים שמנחים את האדם, שמהווים לו מצפן. הניסיון לימד אותי שאנשים שמגיעים אלי יודעים במה הם טובים אבל צריכים לדייק במה שטוב להם.

אחרי טיפול ובכל זאת

לפעמים זה מטפלים בעצמם שדשו כבר בשאלות העמוקות ורוצים עכשיו לעשות אינטגרציה עם שאלות פרקטיות בחייהם, לפעמים אנשים שעברו טיפול ועכשיו יש תחושה שיש להם בחירות פרקטיות לגבי האופן בו הם רוצים לחיות את חייהם. באופן זה ניתן להכיל את ההבנות העמוקות שכבר הושגו במקומות אחרים, להתייחס אליהן, ולשלב אותן בתהליך פרקטי.

יזמים / מנהלים / עצמאיים

איכשהו קורה שמי שמגיע לעמדות הכוח והחופש הללו, צריך קיבולת גבוהה לחוסר ודאות, ולגבש בעצמו את המסגרות שלפיהן הוא חי ועובד. השילוב בין אימון אישי וטיפול פסיכולוגי מענה לצרכים מורכבים, ולהחלטות קשות שדורשות גם עומק וגם חיבור לקרקע.

ADHD/ADD

מי שחי עם הפרעות קשב יודע שזה לא רק בעיה בתכנון וביצוע וזה לא רק אכזבה והשוואה לאחרים. להפרעות קשב וריכוז יש נטייה לפגוע בנו תפקודית ורגשית. החלק האימוני דואג לשכלל יכולות של ניהול עצמי, וללוות אותך בשלבי התכנון והביצוע כך שלאט לאט תבנה הרגלים שיקלו את ההתמודדות. החלק הטיפולי נועד להכיל את העומק הרגשי, את חוסר האונים והתסכול שיש לשאת כדי ללמוד מהניסיון. 

ירידה במשקל

הגוף תמיד מזכיר לנו את העומס הרגשי שאנחנו סוחבים איתנו. ירידה במשקל אינה רק תפריט מאוזן וכוח רצון לעמוד בו. חשוב להבין לעומק את המצב הבריאותי שעומד ברקע, את הקושי לעמוד בניסיונות שנעשו עד כה, ולהתחבר לקול פנימי. בעבודה משותפת נהפוך את הירידה במשקל לתהליך אישי מאוד של הכרה עצמית, זיהוי אפשרויות לשינוי, והתגבשות בפני לחצים ומכשולים צפויים.

מחוננים רגישים

לצערי זו לא מחמאה. לפעמים כישרון רב מגיע עם עוצמה בלתי נשלטת, הדורשת טיפוח ועזרה בגדילה ובוויסות. החוויה של אדם כזה יכולה בקלות להפוך להליכה על חבל דק, בה ההישג תמיד כרוך בסיכון רב של נפילה. בצד של האימון אנחנו מדייקים את הצרכים והערכים ששומרים על יציבותך. בצד של הטיפול אנחנו לומדים לשאת בחוויה של חוסר אונים ותסכול, כבסיס לכל למידה וצמיחה. 

Please reload

מדוע פונים אלי

 

איך מגיעים

צרו איתי קשר

בצד אחד אני מחזיק הרבה ידע, ניסיון, שיטות, תובנות, וכל מה שבדרך כלל עוזר. ובצד השני אני פתוח לקראת האדם הייחודי שעומד מולי, והאופן בו העבודה ביננו מתפתחת.

התפקיד שלי הוא להפוך מורכבות לפשטות. לפעמים זה דורש יצירת מבנה ניהולי שמסדר את העבודה עם תחומי אי ודאות. לפעמים אני מספק הכלה רגשית של החרדות המתעוררות בתהליך של שינוי. ולפעמים עליי למקד של תובנות רחבות לכדי צעדים מעשיים. ולפעמים עליי לזהות רגשות שמתחפשים להיגיון ומטים את אסטרטגיית ההתמודדות לכיוונים לא פורים.

את הגישה שלי פיתחתי מתוך ניסיון ותהליכי אימון רבים, ומתוך הקשבה ביקורתית לשדות המקצועיים שמהם למדתי. בתור מאמן אני ממקד בתוצאה הרצויה, בצמתי הבחירה וההשפעה העומדים בפנינו, ובצעדים האפשריים. אני עוזר ליצור ניסויים שבודקים את היתכנות הדרך לפנים, ומעודד מעגלי למידה ותיקון מסלול מהירים. ובבת אחת, אני משתמש באינטואיציות כדי לקצר תהליכים ולחתור לתוצאות במציאות.

לפעמים האימון גולש לעומקים של טיפול, ולפעמים קשה להפריד בין האדם ליוזמות שהוא עסוק בהן, וצריך לתמוך בצד האישי כדי לאפשר התארגנות בצד המקצועי.

המשובים שקיבלתי מלקוחותיי לימדו אותי שלעבודתם איתי הייתה השפעה מעצבת על האופן בו הם רואים את עצמם ואת העתיד אליו הם חותרים. המפה שיצרנו ביחד, אפשרה להם לראות את המשמעות האסטרטגית בכל פריצת דרך שהם עושים לקראת חזון שהגדירו לעצמם. המצפן שבנינו, באמצעותו הם מנווטים בתנאים של חוסר וודאות, נסך בהם ביטחון וקבלה עצמית גם מול מציאות מאתגרת. 

 

אשמח לשוחח, להכיר, ולמצוא דרך חדשה ומעניינת לצעוד בה ביחד. מכאן זה תלוי בכם. קדימה, דברו איתי.
 

  • דגכ

  • דגכשדגכ

  • דגכדגכ

  • דגכ

הגישה שלי

 
 
 

ניסיון
והכשרה 

היום:
פסיכולוג קליני מומחה ומאמן אישי בקליניקה פרטית

מנחה מפגשי חלימה חברתית פתוחים לקהילה

חבר מייסד בחברה הפסיכולוגית של ימי רביעי - קבוצת קריאה פסיכואנליטית

מראיין וממיין סגל הדרכה ב8200 במילואים

בעבר:

פסיכולוג בהתמחות קלינית במחלקה הסגורה של בית חולים ​לב השרון

פסיכולוג בהתמחות קלינית בשירות הייעוץ לסטודנט באוניברסיטת בן גוריון


פסיכולוג בהתמחות קלינית בבסיס תל נוף בחיל האוויר, בדרגת סרן

מראיין ומאבחן בחברת פילת למיון תעסוקתי

מטפל בפרקטיקום במרפאת בריאות הנפש של צה"ל בתל השומר

מטפל בפרקטיקום במרפאת משרד הבריאות בפתח תקווה

מנהל מוצר תוכנה לאנליסטים, חברת DMG

מדריך שיקום בהוסטל של משרד הרווחה לנערות נפגעות טראומה מורכבת על קצה הרצף הטיפולי

מתאם מחקר משותף לאוניברסיטת תל אביב ובית הספר לרפואה בהרוורד, ומאבחן קשר הורה-ילד בגיל הרך

מחבר מחקר תיזה בנושא הדרכת הורים בעולם הווירטואלי, שפורסם במסגרת פרק בספר של פרופ' חיים עומר

לימודי תעודה מתקדמים באימון למנהלים, במסגרת איגוד הקואצ'ינג הישראלי, תחת הדרכתו של ד"ר ראובן כ"ץ

תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת תל אביב

תואר ראשון בפסיכולוגיה וספרות באוניברסיטה
העברית

ראש צוות ומפקד קורס אנליסטים ב8200.