אני מזמין אתכם לעבוד איתי על

פריצת דרך - 

אישית ומקצועית.

אני בן 40, נשוי, גר בתל אביב, ורוכב באופניים לקליניקה.

קואצ'ינג נכנס לחיי איפשהו במהלך ההכשרה הארוכה כפסיכולוג. עברתי בעצמי תהליך אימון שעזר לי לארגן הרבה מהחוזקות שלי ולמצוא דרך ברורה לעבר המשאלות שלי. המאמן שעבדתי איתו, לימד אותי להשתמש בדימיון מודרך של העתיד שאני מכוון אליו כמקור כוח בהתמודדויות שבדרך. לאחר מכן, לימודי הקואצ'ינג עזרו לי לחשוב על יעדים, תוצאות, דרכי פעולה באופן אנליטי ומסודר. הגישה הזו התלבשה היטב על החלק האנליטי והאופטימי שבי, שאוהב להשתכלל, לשפר, לשאוף.

מאז עבר יותר מעשור, וצברתי הרבה ניסיון מקצועי כמאמן, כפסיכולוג קליני שמשתמש בכלים של אימון בקליניקה, והיום בעיקר בשילוב של טיפול ואימון אצל אנשים שמסוגלים לעבור תהליך בשני הערוצים במקביל. לרוב, קואצ'ינג היה מילת קוד למשהו אחר, ששיחרר אותי מלהיות פסיכולוג רגיל, ואפשר לי להיות אקטיבי ואישי יותר בפגישות, להתגמש בחשיבה שלי לגבי מה עוזר, להיפתח להרבה ידע מחוץ לעולם הפסיכולוגי, ואני שמח על החירות שזה אפשר לי בהתפתחות המקצועית שלי.

הניסוח הזה, של שילוב בין טיפול לאימון גם הביא אליי סוג מסויים של אנשים מוכשרים מאוד שלא הייתי פוגש אחרת. כאלו שמסוגלים לעשות עבודה רגשית ופרקטית בבת אחת, לעבור תהליך מקביל איתי ועצמאית, ולשלב בין התחומים האישי והמקצועי בחייהם. מחוננים, עצמאיים, שבחרו דווקא בי. ואני מודה על כך.

היום הפכתי למקצוען במה שאני עושה, שייפתי והידקתי את הכלים שאני עובד איתם, ולמדתי איך אני הכי אפקטיבי, ומה הכי חשוב לי בעבודה.

אודותיי

 

עצמאיים

יזמים, עצמאיים, בעלי עסקים, אמנים, ואנשים שיש להם פרוייקט פרטי שהם מנסים לקדם. אנשים אלו פונים אלי מכמה סיבות: 1) כי השאיפות שלהם גבוהות ודורשות הרבה ביטחון עצמי, מיקוד ומינימום של הכשלה עצמית. 2) כי החופש הרב בעבודתם נותן לאישיות שלהם להשפיע מאוד על התחומים שהם מטפחים ומזניחים, ולעיתים צריך להתמודד רגשית עם תחומים מקצועיים קשים. 3) כי המסע שלהם ארוך ודורש מיקוד והידוק מתמיד, ובלי ליווי חיצוני הם עלולים להתקבע או להישחק.מחוננים

אנשים בעלי יכולת רגשית ואינטלקטואלית מאוד גבוהה, שדורשת הבנה ואינטגרציה מאוד מורכבת ודינאמית, כדי לאזן בין יכולות גבוהות ונמוכות, לזהות פגיעויות ייחודיות, ולהיות אנושיים. אנשים אלו עלולים לסבול מקשיי ויסות רגשי מופנמים, ניכור פנימי וסביבתי, וביקורת עצמית פוצעת, למרות שלכאורה הם בצד הגבוה והלא-פתולוגי של הרבה היבטים בחיים. השילוב בין אימון וטיפול מאפשר להם לגשת לסוגיות הללו ממקום מעצים ומארגן. 

מי שכבר עבר טיפול

אנשים רבים פונים אליי לאחר שעברו טיפול מוצלח, בו הכירו בפגיעויות ובפגיעות שלהם, למדו להיות סבלניים ולהתבונן בעצמם, ואף התקדמו בכמה תחומים בחיים. והם יודעים את החשיבות של טיפול בחיים. אבל הם רוצים גם לעלות רמה באינטגרציה בין התהליכים הפנימיים שהם עוברים למימוש שלהם בפועל, ביכולת שלהם לשאת ברמה גבוהה של תפקוד, וביכולת לעשות בחירות פרקטיות ושאפתניות בחיים מתוך מקום צלול ומחובר. בעבודה עם אנשים אלו אני מנסה למצוא תפיסה מדוייקת ומשוכללת יותר של היכולות וההתמודדויות שלהם, שכוללת גם את היכולות והעצמאות שלהם בתוך הטיפול.

פוטנציאל לא ממוצה

אנשים מוכשרים מאוד שתקועים איפשהו. לפעמים זה תחום חזק ותחום אחר בחיים שנותר מוזנח. לפעמים זה פרפקציוניזם שחונק כל אפשרות לניסוי וטעייה. לפעמים דחיינות או הפרעות קשב שגורמים לאובדן האמון ביכולת לבצע. או איזשהו מחסום רגשי שלא מאפשר לנפש לפרוח. ואולי היעדר של מנטור מלווה ומכוון בדרך ייחודית. האנשים הללו צריכים קודם כל ליווי בעשיית צעדים, תמיכה חיצונית שנותנת מענה להתנגדות הפנימית, ומימוש בקנה מידה קטן, כדי לבנות תחושת מסוגלות, להפיג חששות מעונש, ולפרוץ את הסכר ליצירה והתקדמות בחיים. 

שלב כזה בחיים

חופשת לידה, אחרי צבא, בשחיקה, בין עבודות, בין מערכות יחסים, בהתחלה של תקופת חיים חדשה, וכו'. אנשים יודעים שהם צריכים עזרה לעשות החלטות שמתאימות להם יותר בסיבוב הבא. 

מדוע פונים אלי

 
 

בצד אחד אני מחזיק הרבה ידע, ניסיון, שיטות, תובנות, וכל מה שבדרך כלל עוזר. ובצד השני אני פתוח לקראת האדם הייחודי שעומד מולי, והאופן בו העבודה ביננו מתפתחת.

התפקיד שלי הוא להפוך מורכבות לפשטות. לפעמים זה דורש יצירת מבנה ניהולי שמסדר את העבודה עם תחומי אי ודאות. לפעמים אני מספק הכלה רגשית של החרדות המתעוררות בתהליך של שינוי. לפעמים עליי למקד תובנות רחבות לכדי צעדים מעשיים. ולפעמים עליי לזהות רגשות שמתחפשים להיגיון ומטים את אסטרטגיית ההתמודדות לכיוונים לא פורים.

את הגישה שלי פיתחתי מתוך ניסיון ותהליכי אימון רבים, ומתוך הקשבה ביקורתית לשדות המקצועיים שמהם למדתי. בתור מאמן אני ממקד בתוצאה הרצויה, בצמתי הבחירה וההשפעה העומדים בפנינו, ובצעדים האפשריים. אני עוזר ליצור ניסויים שבודקים את היתכנות הדרך לפנים, ומעודד מעגלי למידה ותיקון מסלול מהירים. ובבת אחת, אני משתמש באינטואיציות העמוקות, גם כדי לקצר תהליכים ולחתור לתוצאות במציאות.

לפעמים האימון מתעכב בעומקים של טיפול, ולפעמים קשה להפריד בין האדם ליוזמות שהוא עסוק בהן, וצריך לתמוך בצד האישי כדי לאפשר התארגנות בצד המקצועי. למדתי להשתמש בעומק הפסיכולוגי שאני יכול להציע בצורה שמתאימה לחשיבה על יעדים ותוצאות. לפעמים על סמך גישות פסיכולוגיות שמכילות צד של אימון, ולפעמים בעזרת הבנה פסיכואנליטית וקיומית אינטימית מאוד.

המשובים שקיבלתי מלקוחותיי לימדו אותי שלעבודתם איתי הייתה השפעה מעצבת על האופן בו הם רואים את עצמם ואת העתיד אליו הם חותרים. המפה שיצרנו ביחד, אפשרה להם לראות את המשמעות האסטרטגית בכל פריצת דרך שהם עושים לקראת חזון שהגדירו לעצמם. המצפן שבנינו, באמצעותו הם מנווטים בתנאים של חוסר וודאות, נסך בהם ביטחון וקבלה עצמית גם מול מציאות מאתגרת. 

אשמח לשוחח, להכיר, ולמצוא דרך חדשה ומעניינת לצעוד בה ביחד. מכאן זה תלוי בכם. קדימה, דברו איתי.
 

הגישה שלי

 
 

איך מגיעים

צרו איתי קשר

היום:
פסיכולוג קליני מומחה ומאמן אישי בקליניקה פרטית

בעבר:

תלמיד היפנוזה בבית הספר ללימודי המשך ברפואה באוניברסיטת תל אביב.

מנחה מפגשי חלימה חברתית פתוחים לקהילה

מנחה סמינר קריאה למתמחים בפסיכולוגיה קלינית במכון טמיר

פסיכולוג בהתמחות קלינית במחלקה הסגורה של בית חולים ​לב השרון

פסיכולוג בהתמחות קלינית בשירות הייעוץ לסטודנט באוניברסיטת בן גוריון


פסיכולוג בהתמחות קלינית בבסיס תל נוף בחיל האוויר, בדרגת סרן

מראיין ומאבחן בחברת פילת למיון תעסוקתי

מטפל בפרקטיקום במרפאת בריאות הנפש של צה"ל בתל השומר

מטפל בפרקטיקום במרפאת משרד הבריאות בפתח תקווה

מנהל מוצר תוכנה לאנליסטים, חברת DMG

מדריך שיקום בהוסטל של משרד הרווחה לנערות נפגעות טראומה מורכבת על קצה הרצף הטיפולי

מתאם מחקר משותף לאוניברסיטת תל אביב ובית הספר לרפואה בהרוורד, ומאבחן קשר הורה-ילד בגיל הרך

מחבר מחקר תיזה בנושא הדרכת הורים בעולם הווירטואלי, שפורסם במסגרת פרק בספר של פרופ' חיים עומר

לימודי תעודה מתקדמים באימון למנהלים, במסגרת איגוד הקואצ'ינג הישראלי, תחת הדרכתו של ד"ר ראובן כ"ץ

תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת תל אביב

תואר ראשון בפסיכולוגיה וספרות באוניברסיטה
העברית

ראש צוות ומפקד קורס אנליסטים ב8200.


 

ניסיון
והכשרה 

המלצות ממתאמנים

הגעתי לקוצ'ינג בתקופה מאוד מבלבלת בחיי, כשאני עומדת בכמה צמתים והתקשיתי לקבל החלטות ולהבין מה הכיוונים שאני רוצה ללכת אליהם. אור יצר מרחב שאפשר מצד אחד להעמיק ומצד שני להתמקד מאוד, כך שהרגשתי שיש מקום לבטא קשיים ולבטים באופן מורכב, אך גם להתקדם ממפגש למפגש אל עבר מטרות בהירות וברורות. אור עזר לי להתחבר לצרכים שלי, לברר ולברור את הדברים שחשובים לי בחיי, ולסמן מטרות שבעבר התחמקתי מהן. בתום התהליך עם אור היה לי ברור יותר לאן אני רוצה ללכת, במה אני רוצה להשקיע את זמני, ואיך לעשות זאת.

ר', כותבת

יצרתי קשר עם אור בעקבות דילמה משפחתית שעמדנו בפניה והרגשנו שאנחנו זקוקים לצד נוסף, אובייקטיבי, שיעזור לנו להתבונן ולפרק את הדילמה ולקבל כלים להתמודד איתה. אור הגיע אלינו לפגישה חד פעמית והשרה אוירה מאד נעימה ונינוחה. הוא היה קשוב מאד לסיטואציה ולדברים שאמרנו, ומה שבעיקר היה מדהים הוא שללא היכרות מוקדמת איתנו, ומבלי שהדברים נאמרו על ידנו במפורש, (אלא רק מתוך הקשבה לסיפור על פני השטח), הוא קלט את הדינמיקות הרגישות והעמוקות שעמדו בבסיס הדילמה והשפיעו על קבלת ההחלטה. הוא עזר לנו להנכיח את הדברים ולדבר עליהם באופן מפורש בינינו, כך שדברים שקודם היה להם מקום פנימי, קיבלו פומביות. המפגש עם אור עזר לנו לעשות סדר במחשבות ובמניעים שלנו, והיה עוד נקודת עזר בקבלת ההחלטה הנכונה עבורנו. זו היתה פגישה רגישה, נעימה, ומאירת עיניים.

- י', עורכת דין

הגעתי אל אור בתחושה של תקיעות. היו לי קורות חיים לא רעים ונסיון מקצועי מגוון אבל מזה  ארבעה חודשים לא עבדתי, כשבראש התרוצצו אצלי אלף חשבות רעיונות ושאיפות לגבי עתידי המקצועי. לא הצלחתי להנעל על מטרה ברורה אחת - כמעט כל כיוון מקצועי נראה לי מעניין ומרוב שפע האפשרויות נותרתי בחוסר מעש. תחושה של פול גז בניוטרל. הייתי צריך להכנס לתהליך והייתי זקוק לשותף לדרך. שני המפגשים הראשונים הקודשו להבנת המצב (המבאס) שבו אני נמצא והתוויה של מסלולים ליציאה ממנו. בפגישות הבאות עבדנו בשני מסלולים מקבילים: מצד אחד תהליך של חיפוש פנימי שסייע לי לחדד את הדגשים והקריטריונים שחשובים לי בעבודה ואיפשרו לי לצמצם מעט ולהתמקד בדברים רלוונטיים. והמסלול השני, המעשי, דחף אותי לצאת מעולם המחשבה ולהתחיל לקדם דברים בפועל (פגישות, קורות חיים ראיונות וכו') מתוך הבנה שבמשחק השחמט של החיים לא ניתן לתכנן תמיד עשרה מהלכים קדימה ובכל זאת חשוב להתקדם.
בסופו של התהליך שני המסלולים הובילו אותי למקומות טובים יותר - מסלול ההתבוננות הפנימי הפך אותי לקשוב ומודע יותר לצרכים המקצועיים שלי, ועזר לי להבין שהם השתנו במהלך השנים וכנראה שישתנו בעתיד (ושחלקם יקבלו מענה מחוץ לעולם המקצועי). המסלול המעשי הוביל אותי אל עבודה חדשה שכרגע עונה על חלק ניכר מהצרכים שלי ומפתחת אותי מבחינה מקצועית.

בשני המסלולים האלו אור היה שותף לדרך - שהפך את מה שנראה מפחיד, מתיש או חסר תוחלת, לאפשרי מועיל ולפעמים גם מרגש.
תודה (:

- מיכאל

שמעתי על אור מחברה שסיפרה כי בזכותו סיימה את התזה וכי אור נתן לה תמיכה רגשית לצד צעדים מעשיים לקידום התהליך. ישר חשבתי שזה הדבר שאני צריכה. אחרי שלוש שנים! בהם הלכתי לאיבוד אור הגיע בדיוק בזמן.

הוא ארגן, תכנן לוז מסודר, עזר לנסח ולא ויתר גם ברגעי משבר. תוך שלושה חודשים התזה היתה גמורה והוגשה למנחה. התהליך נעשה בנעימות רגישות וחשיבה שחשובים לא פחות מהצד המעשי. תודה אור!

-אירה, פסיכולוגית

שמעתי על אור מחברה שסיפרה כי בזכותו סיימה את התזה וכי אור נתן לה תמיכה רגשית לצד צעדים מעשיים לקידום התהליך. ישר חשבתי שזה הדבר שאני צריכה. אחרי שלוש שנים! בהם הלכתי לאיבוד אור הגיע בדיוק בזמן.

הוא ארגן, תכנן לוז מסודר, עזר לנסח ולא ויתר גם ברגעי משבר. תוך שלושה חודשים התזה היתה גמורה והוגשה למנחה. התהליך נעשה בנעימות רגישות וחשיבה שחשובים לא פחות מהצד המעשי. תודה אור!

הגעתי לאור כדי להתכונן לתהליך המיון לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית.
אור עזר לי מאוד להפוך את קורות החיים שכתבתי למדויקים יותר ומובנים יותר, לא רק לקורא, אלא גם לי עצמי. רצף הפגישות אפשר ליצור תהליך שבו אני יכולה בכל פעם לחזור אל הכתוב ולהתעמק יותר ויותר בדרך שבה אני בוחרת לספר את הסיפור שלי. ממליצה בחום.​

- שרון, סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית

המלצה חמה: לאחר תקופה ארוכה של תקיעות ותסכול מול התזה שלי, הגשתי אתמול את הטיוטה הסופית שלה.  ... אור נתנאלי עבד איתי בחודש האחרון בסבלנות ובמתיקות רבה, הוליך אותי בעדינות מסביב לבורות ותהומות, ובדרך אפילו המיס את ההתנגדות שלי לקואוצ'ינג. אם אתם צריכים מאמן, הוא האיש. באחריות.

- ט', פסיכולוגית

הגעתי לאימון אישי אצל אור לפני כחמש שנים. אפילו לא ידעתי מה בדיוק המטרה שלי. ידעתי שאני לא מרוצה עם הכיוון הכללי שאליו הלכתי, אבל פחדתי לעשות שינויים.

עברנו ביחד על סיפור חיי, ואור עזר לי להבין מהם הדברים שחשובים לי, מה החוזקות שלי ואיך אני יכולה לשלב אותם בכל כיוון שאבחר בו.

אין ספק שהתהליך עזר לי להתגבר על הפחדים ולהיות מסוגלת לעשות שינויים.

אני מאוד שמחה להמליץ על אור, מאחלת לו המון הצלחה, ובטוחה שיצליח לעזור לכם!!!

- נ', טכנאית מעבדה

אור איש שיחה נעים וסימפטי מאוד, הרגשתי איתו מאוד בנוח ונהנתי לדבר איתו על הכל. המפגשים עם אור היו מעניינים ועזרו לי לעשות סדר בתכונות שמאפיינות אותי ואת חיי. ניסינו להבין ביחד מה עובד לי ומה לא עובד לי, מה המטרות שלי וכיצד להגיע אליהן.

- ג', מתכנת ומעצב UX

עבדתי עם אור והתרשמתי שהוא מביא למפגשים רצינות רבה, הקשבה עמוקה ויכולת ליצור קשר אכפתי ורגיש. במפגשים איתו יש יכולת גם להיכנס פנימה ולהבין את האמונות והרגשות שמוליכים אותנו בדרך חיינו וגם מתוך זה ליצור שינוי פרקטי ולהתקדם אל עבר המקום אשר המתאמן מעוניין. שילוב מדויק בין פנימה והחוצה, בין רגש ומחשבה לבין פעולה נכונה.

- א', פסיכולוגית ומאמנת אישית

״במהלך ההכנה לשלבי המיון לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית, נעזרתי באור. לאורך התהליך אור עזר לי לגלות את החוזקות שלי ולהבחין את יתרונות שלי באמצעות הקשבה, רגישות וחשיבה מחודדת. הפגישות הקבוצתיות שאור יזם וניהל אפשרו לי לתרגל בצורה טובה כיצד לבוא לידי ביטוי בסביבה המאתגרת של הדינאמיקה הקבוצתית. ומעל להכל, הרגשתי שאור היה זמין עבורי לאורך התהליך. באופן מיוחד הוא היה שם בשבילי בנקודות הלחץ והחולשה ועזר לי לצאת מהן מחוזק ובטוח יותר. לכל מי שעומד בפני ההתנסות בתהליך המיון הקשה הזה, אני ממליץ בלב שלם להיעזר באור.״

- א', מהנדס, סטודנט לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית