top of page

אני מזמין אתכם לעבוד איתי על

פריצת דרך - 

אישית ומקצועית.

אני בן 42, נשוי, גר בתל אביב, ורוכב באופניים לקליניקה.

קואצ'ינג נכנס לחיי איפשהו במהלך ההכשרה הארוכה כפסיכולוג. עברתי בעצמי תהליך אימון שעזר לי לארגן הרבה מהחוזקות שלי ולמצוא דרך ברורה לעבר המשאלות שלי. המאמן שעבדתי איתו, לימד אותי להשתמש בדימיון מודרך של העתיד שאני מכוון אליו כמקור כוח בהתמודדויות שבדרך. לאחר מכן, לימודי הקואצ'ינג עזרו לי לחשוב על יעדים, תוצאות, דרכי פעולה באופן אנליטי ומסודר. הגישה הזו התלבשה היטב על החלק האנליטי והאופטימי שבי, שאוהב להשתכלל, לשפר, לשאוף.

מאז עבר יותר מעשור, וצברתי הרבה ניסיון מקצועי כמאמן, כפסיכולוג קליני שמשתמש בכלים של אימון בקליניקה, והיום בעיקר בשילוב של טיפול ואימון אצל אנשים שמסוגלים לעבור תהליך בשני הערוצים במקביל. לרוב, קואצ'ינג היה מילת קוד למשהו אחר, ששיחרר אותי מלהיות פסיכולוג רגיל, ואפשר לי להיות אקטיבי ואישי יותר בפגישות, להתגמש בחשיבה שלי לגבי מה עוזר, להיפתח להרבה ידע מחוץ לעולם הפסיכולוגי, ואני שמח על החירות שזה אפשר לי בהתפתחות המקצועית שלי.

הניסוח הזה, של שילוב בין טיפול לאימון גם הביא אליי סוג מסויים של אנשים מוכשרים מאוד שלא הייתי פוגש אחרת. כאלו שמסוגלים לעשות עבודה רגשית ופרקטית בבת אחת, לעבור תהליך מקביל איתי ועצמאית, ולשלב בין התחומים האישי והמקצועי בחייהם. מחוננים, עצמאיים, שבחרו דווקא בי. ואני מודה על כך.

היום הפכתי למקצוען במה שאני עושה, שייפתי והידקתי את הכלים שאני עובד איתם, ולמדתי איך אני הכי אפקטיבי, ומה הכי חשוב לי בעבודה.

אודותיי

אודותיי

עצמאיים

יזמים, עצמאיים, בעלי עסקים, אמנים, ואנשים שיש להם פרוייקט פרטי שהם מנסים לקדם. אנשים אלו פונים אלי מכמה סיבות: 1) כי השאיפות שלהם גבוהות ודורשות הרבה ביטחון עצמי, מיקוד ומינימום של הכשלה עצמית. 2) כי החופש הרב בעבודתם נותן לאישיות שלהם להשפיע מאוד על התחומים שהם מטפחים ומזניחים, ולעיתים צריך להתמודד רגשית עם תחומים מקצועיים קשים. 3) כי המסע שלהם ארוך ודורש מיקוד והידוק מתמיד, ובלי ליווי חיצוני הם עלולים להתקבע או להישחק.מחוננים

אנשים בעלי יכולת רגשית ואינטלקטואלית מאוד גבוהה, שדורשת הבנה ואינטגרציה מאוד מורכבת ודינאמית, כדי לאזן בין יכולות גבוהות ונמוכות, לזהות פגיעויות ייחודיות, ולהיות אנושיים. אנשים אלו עלולים לסבול מקשיי ויסות רגשי מופנמים, ניכור פנימי וסביבתי, וביקורת עצמית פוצעת, למרות שלכאורה הם בצד הגבוה והלא-פתולוגי של הרבה היבטים בחיים. השילוב בין אימון וטיפול מאפשר להם לגשת לסוגיות הללו ממקום מעצים ומארגן. 

מי שכבר עבר טיפול

אנשים רבים פונים אליי לאחר שעברו טיפול מוצלח, בו הכירו בפגיעויות ובפגיעות שלהם, למדו להיות סבלניים ולהתבונן בעצמם, ואף התקדמו בכמה תחומים בחיים. והם יודעים את החשיבות של טיפול בחיים. אבל הם רוצים גם לעלות רמה באינטגרציה בין התהליכים הפנימיים שהם עוברים למימוש שלהם בפועל, ביכולת שלהם לשאת ברמה גבוהה של תפקוד, וביכולת לעשות בחירות פרקטיות ושאפתניות בחיים מתוך מקום צלול ומחובר. בעבודה עם אנשים אלו אני מנסה למצוא תפיסה מדוייקת ומשוכללת יותר של היכולות וההתמודדויות שלהם, שכוללת גם את היכולות והעצמאות שלהם בתוך הטיפול.

פוטנציאל לא ממוצה

אנשים מוכשרים מאוד שתקועים איפשהו. לפעמים זה תחום חזק ותחום אחר בחיים שנותר מוזנח. לפעמים זה פרפקציוניזם שחונק כל אפשרות לניסוי וטעייה. לפעמים דחיינות או הפרעות קשב שגורמים לאובדן האמון ביכולת לבצע. או איזשהו מחסום רגשי שלא מאפשר לנפש לפרוח. ואולי היעדר של מנטור מלווה ומכוון בדרך ייחודית. האנשים הללו צריכים קודם כל ליווי בעשיית צעדים, תמיכה חיצונית שנותנת מענה להתנגדות הפנימית, ומימוש בקנה מידה קטן, כדי לבנות תחושת מסוגלות, להפיג חששות מעונש, ולפרוץ את הסכר ליצירה והתקדמות בחיים. 

שלב כזה בחיים

חופשת לידה, אחרי צבא, בשחיקה, בין עבודות, בין מערכות יחסים, בהתחלה של תקופת חיים חדשה, וכו'. אנשים יודעים שהם צריכים עזרה לעשות החלטות שמתאימות להם יותר בסיבוב הבא. 

מדוע פונים אלי

מדוע מגיעים אליי
הגישה שלי

בצד אחד אני מחזיק הרבה ידע, ניסיון, שיטות, תובנות, וכל מה שבדרך כלל עוזר. ובצד השני אני פתוח לקראת האדם הייחודי שעומד מולי, והאופן בו העבודה ביננו מתפתחת.

התפקיד שלי הוא להפוך מורכבות לפשטות. לפעמים זה דורש יצירת מבנה ניהולי שמסדר את העבודה עם תחומי אי ודאות. לפעמים אני מספק הכלה רגשית של החרדות המתעוררות בתהליך של שינוי. לפעמים עליי למקד תובנות רחבות לכדי צעדים מעשיים. ולפעמים עליי לזהות רגשות שמתחפשים להיגיון ומטים את אסטרטגיית ההתמודדות לכיוונים לא פורים.

את הגישה שלי פיתחתי מתוך ניסיון ותהליכי אימון רבים, ומתוך הקשבה ביקורתית לשדות המקצועיים שמהם למדתי. בתור מאמן אני ממקד בתוצאה הרצויה, בצמתי הבחירה וההשפעה העומדים בפנינו, ובצעדים האפשריים. אני עוזר ליצור ניסויים שבודקים את היתכנות הדרך לפנים, ומעודד מעגלי למידה ותיקון מסלול מהירים. ובבת אחת, אני משתמש באינטואיציות העמוקות, גם כדי לקצר תהליכים ולחתור לתוצאות במציאות.

לפעמים האימון מתעכב בעומקים של טיפול, ולפעמים קשה להפריד בין האדם ליוזמות שהוא עסוק בהן, וצריך לתמוך בצד האישי כדי לאפשר התארגנות בצד המקצועי. למדתי להשתמש בעומק הפסיכולוגי שאני יכול להציע בצורה שמתאימה לחשיבה על יעדים ותוצאות. לפעמים על סמך גישות פסיכולוגיות שמכילות צד של אימון, ולפעמים בעזרת הבנה פסיכואנליטית וקיומית אינטימית מאוד.

המשובים שקיבלתי מלקוחותיי לימדו אותי שלעבודתם איתי הייתה השפעה מעצבת על האופן בו הם רואים את עצמם ואת העתיד אליו הם חותרים. המפה שיצרנו ביחד, אפשרה להם לראות את המשמעות האסטרטגית בכל פריצת דרך שהם עושים לקראת חזון שהגדירו לעצמם. המצפן שבנינו, באמצעותו הם מנווטים בתנאים של חוסר וודאות, נסך בהם ביטחון וקבלה עצמית גם מול מציאות מאתגרת. 

אשמח לשוחח, להכיר, ולמצוא דרך חדשה ומעניינת לצעוד בה ביחד. מכאן זה תלוי בכם. קדימה, דברו איתי.
 

הגישה שלי

קביעת פגישה ראשונה
יצירת קשר ומפה

איך מגיעים

צרו איתי קשר

היום:
פסיכולוג קליני מומחה ומאמן אישי בקליניקה פרטית

בעבר:

תלמיד היפנוזה בבית הספר ללימודי המשך ברפואה באוניברסיטת תל אביב.

מנחה מפגשי חלימה חברתית פתוחים לקהילה

מנחה סמינר קריאה למתמחים בפסיכולוגיה קלינית במכון טמיר

פסיכולוג בהתמחות קלינית במחלקה הסגורה של בית חולים ​לב השרון

פסיכולוג בהתמחות קלינית בשירות הייעוץ לסטודנט באוניברסיטת בן גוריון


פסיכולוג בהתמחות קלינית בבסיס תל נוף בחיל האוויר, בדרגת סרן

מראיין ומאבחן בחברת פילת למיון תעסוקתי

מטפל בפרקטיקום במרפאת בריאות הנפש של צה"ל בתל השומר

מטפל בפרקטיקום במרפאת משרד הבריאות בפתח תקווה

מנהל מוצר תוכנה לאנליסטים, חברת DMG

מדריך שיקום בהוסטל של משרד הרווחה לנערות נפגעות טראומה מורכבת על קצה הרצף הטיפולי

מתאם מחקר משותף לאוניברסיטת תל אביב ובית הספר לרפואה בהרוורד, ומאבחן קשר הורה-ילד בגיל הרך

מחבר מחקר תיזה בנושא הדרכת הורים בעולם הווירטואלי, שפורסם במסגרת פרק בספר של פרופ' חיים עומר

לימודי תעודה מתקדמים באימון למנהלים, במסגרת איגוד הקואצ'ינג הישראלי, תחת הדרכתו של ד"ר ראובן כ"ץ

תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת תל אביב

תואר ראשון בפסיכולוגיה וספרות באוניברסיטה
העברית

ראש צוות ומפקד קורס אנליסטים ב8200.


 

ניסיון
והכשרה 

bottom of page